به زیبایی آواز گنجشک‌ها

نوشته شده توسط : محمد منتظری در تاریخ : ۱۳۸٧/٧/۳٠و در ساعت :٤:٤٥ ‎ق.ظ

سلام

توفیق دست داد تا چند روز پیش در رکاب رفیق شفیقمان، جواد عزیز، سری به سینما بزنیم تا کمی روح خود را با هنر مجید مجیدی جلا بخشیم (یادم است که ارسطو برای هنر، قایل به صبغه پالایشی بود). واقعا جای بسی تاسف بود که به زحمت سه ردیف از صندلی‌های سینما پر شد. (بقیه در ادامه مطلب)

آواز گنجشک‌ها

 

فرش قرمز

نوشته شده توسط : محمد منتظری در تاریخ : ۱۳۸٧/٧/٢٠و در ساعت :۱:٥۸ ‎ق.ظ

فرش قرمز

سلام

چند روزی نمی‌گذرد از پخش تصاویری از گلشیفته فراهانی بازیگر سینمای ایران (عکس‌ها را می‌توانید اینجا ببینید) و من مطالب بسیاری این طرف و آن طرف، در این باره خواندم. از پست‌هایی که وبلاگ‌نویسان داده بودند تا نظرات مختلف و متناقض. اما در این میان هیچ کدام چیز‌هایی نبود که در ذهن من می‌چرخید.(بقیه در ادامه مطلب)

اندر جریانات کالچرال گیم

نوشته شده توسط : محمد منتظری در تاریخ : ۱۳۸٧/٧/۱٦و در ساعت :۱۱:٤٧ ‎ب.ظ

سلام

انگار قرار است من هر بار یک سری "سلام" را فنگلیش تایپ کنم (اینجوری:sghl) بعد نگاه کنم و بعدتر زبان کیبورد را تغییر دهم، رسمی شده برای خودش...

و اما الکتاب!

کتاب

چندی پیش یکی از دوستان ما را به یک بازی کثیف دعوت کرد که بر طبق آن ناچاریم پته‌مان را بریزیم روی آب. چطور؟ بهین عزیز از ما خواست تا کتابفروشی‌های محبوب را لو دهیم! طرح بسیار جالبی‌ست. قبلا و به رسم ادب از بهین عزیز تشکر می‌نمایم. لکن بیان نکته‌ای ضروری‌ست و آن اینکه سیستم امتیاز دهی در این کالچرال گیم! از قانون خاصی برخوردار نیست. من از این پس مدعوین محترم به این بازی را دعوت می‌کنم تا از سیستم یک تا صدی استفاده کنند، چنان‌که نگارنده نیز چنین خواهد کرد.

(بقیه در ادامه مطلب)

 

آخ اگه بارون بزنه

نوشته شده توسط : محمد منتظری در تاریخ : ۱۳۸٧/٧/۱٠و در ساعت :٩:٠٢ ‎ب.ظ

سلام

رمضان هم تمام شد

 

 

فقط این را می‌دانم, اگر در پایان این ماه زیبا، یک عید به زیبایی عید فطر نبود، حتما بسیار غمگین می‌بودم، از اینکه چگونه بهترین ماه به سرعت برق و باد گذشت و ما را معرفتی حاصل نشد.

 

مدت‌هاست که منتظر اولین باران پاییزی بودم، امروز عید فطر با اولین باران و بوی لطیف خاک نم کشیده در هم آمیخت تا غم را از دلم بشوید.

خواهرم، عصری مفاتیح را می‌خواند، آنجا که نوشته: بهتر است نماز عید فطر را زیر سقف آسمان خواند...

چه زیبا، همین.

بارون پاییزی