لایحه ای برای تمامی عقده ای ها

نوشته شده توسط : محمد منتظری در تاریخ : ۱۳۸٦/٥/۳۱و در ساعت :۱:٥۸ ‎ق.ظ

سلام

 اول خود خبر رو بگم: دولت اخیرا یک لایحه به مجلس فرستاده که نه تنها صدای خیلی خانوم ها را در مجلس و بیرون آن در آورده، بلکه طبق آخرین اخبار واصله تعداد کثیری از آقایون هم که بویی از انصاف بردند، صدایشان در آمده.

 بر طبق این لایحه آقایون می توانند بدون اجازه همسر خویش مبادرت به ازدواج مجدد نمایند! البته برای این کار باید دادگاه رای مثبت صادر کند، به این معنی که با نظر به توانایی مالی مرد و همچنین توانایی وی برای برقراری عدالت! به وی اجازه می دهند تا بدون اجازه همسر خویش  اقدام به اخذ! همسر جدید نمایند!!!

 

این فاجعه از دو منظر قابل بررسی است: 1- سیاسی 2- غیرتی!

 

 1-    سیاسی: در اکثر روزنامه هایی که من برای اولین بار این خبر را در آنها خواندم هیچ اشاره ای به این مسئله نشده بود که این لایحه از جانب قوه قضائیه به دولت ابلاغ شده و دولت را مجاب کرده تا آن را به مجلس تقدیم کند. لازم به ذکر است که لایحه مذکور هنگامی که به دولت ابلاغ شده به طرز فاجعه باری ننگین تر از این بوده که حالا هست! چجوری؟ اینجوری که در اون لایحه که قوه قضائیه داده اجازه همسر اول که هیچ، اجازه دادگاه هم لازم نبوده!!! دولت در جهت تعدیل این لایحه متحجرانه و مرد سالارانه یک بند به آن افزوده که لا اقل اجازه دادگاه لازم باشد. البته این اصلا کافی نیست، ولی تا حدی از گناه دولت کاسته میشه و به همون مقدار به گناه قوه قضائیه افزوده میشه. به هر حال چیزی که مهمه اینه که این لایحه به مجلس رفته و همه اون رو از چشم دولت میبینن چون بعضی ها اینطور می خوان! ولیکن الان باید منتظر باشیم تا مجلس از حیثیت خود دفاع کرده لایحه را با اکثریت آرا رد کند، انشا الله!

 

2-    غیرتی: چرا اصلا چنین لایحه ای باید وجود داشته باشه؟ اونم تحت چه عنوانی؟ تحت عنوان "لایحه حمایت از خانواده"!!! تصور کنید، نه نه تصور نکنید، چون خیلی چندش آوره. ولی فکرش رو بکنید چجوری یک خانواده با این لایحه حمایت می شه؟ به نظر شما اونا که این لایحه رو طراحی کردن موقع طراحی این لایحه داشتن به چی فکر می کردن؟ معلومه، احیانا آب از لک و لوچه شون آویزون بوده! می تونم مردای شونصد ساله ای رو تصور کنم که شکماشون رو به زور پشت میز جا دادند و در حالی که مشتاقانه و با امید به آینده این طرح نگاه می کنند، اوراق اولیه مراحل طرح رو در قوه محترمه یکی پس از دیگری امضا می کنند. به نظر شما عاقبت این طرح در صورت تصویب چیه؟

 

گمانه زنی میکنیم!:

 اپیزود اول: (این احیانا تصوری بوده که آقایان طراح از آینده طرح داشتند!)

 مرد وارد خانه می شود: سلام خانوم، من با نظر به استطاعت مالی و تواناییم در اجرای عدالت بی اجازتون! یه زن گرفتم!

 

زن: مبارکه، به سلامتی، چرا نمی گی بیاد تو؟

 

اپیزود دوم: (این حقیقت ماجراست اگر قلبتون ضعیفه نخونید)

 مرد وارد خانه می شود: سلام خانوم، من با نظر به استطاعت مالی و تواناییم در اجرای عدالت بی اجازتون! یه زن گرفتم!

زن: (دیالوگ خاصی وجود نداره، زن در همون لحظه اول یک تبر به سبک فیلم های اسلشر میذاره وسط پیشونی مرد مربوطه)

 

                                           

پاشین برین بخوابین، ماجرا همین جا تموم میشه، البته اگر لایحه تصویب بشه.