زهی خیال باطل!

نوشته شده توسط : محمد منتظری در تاریخ : ۱۳۸٧/۱۱/۸و در ساعت :٦:٢٢ ‎ق.ظ

هفتان

در این لحظات که این جملات را می‌نویسم، دهانم باز و چشمانم گرد است و متعجب از آنچه می‌خوانم: "هفتان فیلتر شد"

تنها می‌توانم بگویم، افرادی که مبادرت به فیلتر کردن هفتان نمودند هیچ کس را جز خود محدود نکرده‌اند. کار ایشان مصداق کشیدن دیوار به دور خود است، که با گسترش این فیلترینگ هر چه بیشتر این دیوار خودساخته را تنگ می‌کنند.

جالب این است که هفتان خود تولید محتوا نمی‌کند و تنها لینک ارائه می‌دهد و در همین حوزه هم تا کنون چنان محافظه‌کارانه عمل کرده که گاهی اعضا را از خود رنجانده. من چند روز پیش یک لینک با محتوای سیاسی روی هفتان قرار دادم که در عرض چند دقیقه لینک حذف شد. ابتدا کمی دلگیر شدم، اما بعد حق را به گردانندگان سایت دادم، چرا که هفتان تنها به ارائه‌ی لینک‌های ادبی و فرهنگی می‌پردازد. آن لحظه با خودم گفتم با این مشی محافظه کارانه‌ی هفتان، محتمل است که مسئولانش مورد تقدیر قرار گیرند! زهی خیال باطل!

پی‌نوشت: متاسفانه تعدادی از سایت‌ها (از جمله رادیو زمانه و روز آنلاین) به این پست بنده لینک دادند. خنده دار آنکه چنان از محمد منتظری نقل قول می‌کنند که انگار محمد منتظری وزیر ارشاد است! بنده یک وبلاگ نویس ساده‌ام که از لینک‌های فرهنگی سایت هفتان استفاده می‌کردم، چرا که به برکت این لینک‌ها وقتم برای جستجو در اینترنت کمتر تلف می‌شد. اگر در سطر‌های فوق هر گونه جانبداری هم مشاهده شده، نه در اعتراض به عمل فیلترینگ (که خود گاهی آن را لازم می‌دانم) بلکه صرفا فیلتر شدن سایت هفتان منظور نظر بنده بوده، چون شخصا هیچ اشکالی (که فیلترینگ نتیجه منطقی آن باشد) در هفتان نمی‌دیدم.