تقریب از اون لحاظ!

نوشته شده توسط : محمد منتظری در تاریخ : ۱۳۸۸/۱٢/۱٥و در ساعت :۱:٥۸ ‎ق.ظ

 

این اجلاس تقریب مذاهب تمام شد، ولی خداوکیلی این‌ها را نگویم، اینجایم گیر می‌کند!

ــ علمای بسیار برجسته‌ای در این اجلاس حضور داشتند که از شدت برجستگی به سختی می‌توانستند حرکت کنند!

ــ اکابر معمولاً 2 الی 3 مرید با شکم برآمده داشتند که حکما کارکردشان این بود که پیشاپیش می‌رفتند و موجودات خرد و ناچیز را از مسیر حرکت شیخ می‌زدودند.

ــ من در این‌جا بود که فهمیدم، نمایندگان مجلس را از هیچ بلندگویی نمی‌توان جدا کرد، چون خاصیت چسبندگی عجیبی دارند که احتمالاً ناشی از ترشح یک نوع صمغ نا‌مرعی‌ست. محققان احتمال داده‌اند که غدد ترشح کننده این ماده چسبنده، احتمالاً در ماتحت افراد جمع شده‌اند، چرا که گاهی یک فرد را حتی تا پایان عمرش نمی‌توان از صندلی‌اش جدا کرد. تحقیقات درباره این ماده مرموز همچنان ادامه دارد.

ــ چون مدعوین هرکدام امام جمعه یک شهری بودند برای خودشان، فلذا نتیجه‌اش این شد که در یک اجلاس با 1000 نفر مدعو، نماز‌های جماعت متعددی با جمعیت 5 نفر شرکت‌کننده شکل گرفت. به عبارتی هر گروهی پنج نفر، تقسیم بر 1000،  دو تا این ور، یکی هم اونجا، می‌کند به عبارتی 200 نماز جماعت در هر نوبت که اگر اهل تشیع بوده باشند، دو نوبت ظهر و عصر این ور و یک مغرب و عشا اون‌ ور می‌کند در روز 400 نماز جماعت و اگر اهل تسنن باشند به عبارت هر نوبتی که ظهر و عصر و مغرب و عشاء باشد، ضربدر 4، می‌کند چیزی حدود 800 تا نماز جماعت در یک روز و در کنفرانس وحدت اسلامی!!!

ــ تقریبا همه‌ی برادران شیعه‌ی شرکت‌کننده در کنفرانس تقریب مذاهب اسلامی برای پس گرفتن فدک به آنجا آمده بودند و برادران اهل سنت هم برای اثبات مشرک بودن برادران اهل تشیع!

ــ نقش زن در عرصه تقریب هم چندان تفاوتی با نقش زن در سایر امور فرهنگی و اجتماعی و ... نداشت. خانم دکتر لاله افتخاری (نماینده مجلس)، نقش زن را در ارتباط با تقریب، پرورش فرزندان تقریبی در دامانشان دانست! مشخص نیست خود خانم دکتر، که به عنوان یک زن در حال پرورش فرزندان تقریبی در دامانشان بوده‌اند، کی وقت کرده‌اند دکترا بگیرند و کی وقت کرده‌اند نماینده مجلس شوند و کی وقت کرده‌اند رئیس کمیسیون فلان شوند و کی وقت‌ کرده‌اند... که اینگونه برای زنان دیگر نسخه می‌پیچند.

ــ از جمله اتفاقاتی که در روز اول همایش موجب تحیر و ترس شرکت‌کنندگان شد، ورود چند موجود دریایی عجیب و خوف‌ناک به سالن اصلی اجلاس بود که پس از ساعاتی از سالن خارج شدند. خبرها حاکی از آن است که یک کوسه، چند دلقک‌ماهی، تعداد زیادی ماهی سفید، چند ماهی بادی، یک ماهی خاردار و چند مارماهی با هم وارد سالن شدند که پس از اینکه کوسه سالن را ترک کرد، به دنبال آن تعداد زیادی مارماهی و دلقک‌ماهی هم  از سالن خارج شدند.

ــ اخباری که در این وبلاگ آمده، اخبار اختصاصی کاغذرنگی‌پرس از حاشیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی است و هرگونه برداشت بدون ذکر منبع موجب جز‌ زدن خاطی می‌شود!