فرصتی برای نقد اصولی

نوشته شده توسط : محمد منتظری در تاریخ : ۱۳۸٧/٢/۱٢و در ساعت :٢:۱۸ ‎ق.ظ

سلام
روز دوشنبه (۰۹/۰۲/۸۶) ساعت ۴ بعد از ظهر به دانشگاه تربیت مدرس رفتم. قرار بود از فصلنامه تخصصی نقد با عنوان «نقد ادبی» رسماْ رونمایی بشه.
دیگه نیازی نیست از نا هماهنگی های متداول در این قسم جلسات چیزی گفت، مثلاْ اینکه طبق معمول سیستم های صوتی وسط سخنرانی استاد حق شناس سوت می کشیدن! یا سخنران ها باید توی میکروفون داد میزدند تا صداشون برسه(اصلاْ گمونم میکروفون ها صدای سخنران ها رو کم هم میکرد!)، هوا فوق العاده گرم و دم کرده بود و صندلی برای نشستن بیش از نیمی از مدعوین وجود نداشت! بماند که وسط سخنرانی هم تی تاپ آوردند و مابقی جلسه به استماع صدای خش خش پاکت تی تاپ های مدعوین محترم گذشت! و...
ولی با تمام این اوصاف می ارزید که تولد یک حرکت نو و متفاوت رو شاهد باشی. این فصل نامه واقعاْ در نوع خودش متفاوت و قابل تامله.
در این جلسه استاد حق شناس(عضو هیات تحریریه) سخنرانی کرد(که به علت مظلومیت استاد هیچ کدوم از حرفاش رو نشنیدیم!) استاد پاینده(سر دبیر) هم در باره مصائب تاسیس این نشریه گفت، که واقعاْ کمی حال و هوای جلسه عوض شد(طبق معمول وقتی یک نفر از روی متن خوندن رو، بی خیال بشه، تازه جلسه قابل تحمل می شه) و بعد هم استاد خدایار(مدیر مسئول) صحبت کرد و ...

(از راست: دکتر حق شناس، دکتر پاینده) 

 

در مجموع به دوست داران نقد خوندن حضرتش رو توصیه می کنم! در ضمن نقد ها هم فقط محدود به مقولات نوشتاری نشده و حوزه دیداری(از قبیل سینما و ...) رو هم شامل میشه.